Vitajte na stránke www.autoplatz.sk, dnes je 22. september 2020

picture036Mnohí z nás to už zažili. Chceme odísť, prídeme k autu a zistíme, že sme mali "nepozvanú návštevu". Pokiaľ máme šťastie. Pokiaľ nie, môžeme nájsť už len prázdne parkovacie miesto. V dnešnej dobe je autoalarm slúžiaci ako ochrana automobilu nutnosťou.

Snaha privlastniť si bez práce cudzí majetok je stará ako ľudstvo samo. Rovnako tak snaha si to svoje riadne ochrániť, sťažiť lupičovi jeho činnosť.
Prvým bezpečnostným prvkom boli zámky a kľúče, ale ako to už býva, ich prekonanie nerobilo skúseným zlodejom problémy. Vymyslené boli rôzne ďalšie finty, ktoré majú za úlohu slúžiť ako ochrana automobilu - spočiatku hlavne mechanické, neskôr elektronické, tzv. autoalarmy, ktoré dostávajú v poslednej dobe prednosť, prípadne sa vo vozidle kombinujú.

 

NAJJEDNODUCHŠIA OCHRANA AUTOMOBILU JE AUTOALARM 

V posledných rokoch sa vyvinulo niekoľko kategórií autoalarmov. Najjednoduchšia ochrana automobilu je jednocestný autoalarm, ktorý má spravidla snímanie dverí, kapoty, kufra, otrasový snímač a sirénu. V prípade narušenia niektorého okruhu potom dôjde k aktivácii sirény a zablokovaniu štartovania. Dvojcestné autoalarmy navyše s majiteľom auta komunikujú cez PAGER a tak aj keď sirénu nepočuje, vie že sa s jeho autom niečo deje.Ďalšou samostatnou kategóriou sú tzv. GSM/GPS autoalarmy, ktoré komunikujú cez GSM sieť priamo na mobilný telefón majiteľa vozidla. Ten má presné informácie o tom čo sa s vozidlom deje, jeho presná poloha je neustále aktualizovaná a dokonca môže vozidlo v určitej miere cez príkazové sms ovládať, prípadne hovoriť do interiéru vozidla.

 

picture037
 

 


Zdroj: www.sdeleni.idnes.cz, www.autoalarmy.sk

Autoplatz na Facebooku

Ťažné zariadenia

Predaj a montáž ťažných zariadení na osobné, terénne a užitkové vozidlá od spoločnosti AutoHak Slupsk, ktorá vyrába ťažné zariadenia už od roku 1976.

AutoHak vyváža svoje produkty do celej EU  

Firma má certifikát akosti ISO 9001 a európsku homologizáciu EU 94/20/ES.  

Čítať ďalej...

Autofólie

Viete, že palubná doska automobilu zaparkovaného na slnku dosahuje teplotu až 80 oC? Pokojne by ste si na nej mohli uvariť čaj či zohriať vodu na instantnú polievku. Autu je to takpovediac jedno, ale čo váš organizmus? Ten reaguje na vysokú tepelnú záťaž veľmi intenzívne.

Čítať ďalej...

Parkovacie senzory

Parkovacie senzory slúžia na uľahčenie a jednoduchšie parkovanie. Montujú sa do zadného nárazníka, snímače sú zapustené, nevyčnievajú. Pre indikáciu vzdialenosti od prekážky Vám akustickou signalizáciou alebo vizuálne zobrazí dané prostredie na LED pripadne LCD display. Senzory sa aktivujú po zaradení spiatočky vo vozidle.

Čítať ďalej...