Vitajte na stránke www.autoplatz.sk, dnes je 22. september 2020

picture036Mnohí z nás to už zažili. Chceme odísť, prídeme k autu a zistíme, že sme mali "nepozvanú návštevu". Pokiaľ máme šťastie. Pokiaľ nie, môžeme nájsť už len prázdne parkovacie miesto. V dnešnej dobe je autoalarm slúžiaci ako ochrana automobilu nutnosťou.

Snaha privlastniť si bez práce cudzí majetok je stará ako ľudstvo samo. Rovnako tak snaha si to svoje riadne ochrániť, sťažiť lupičovi jeho činnosť.
Prvým bezpečnostným prvkom boli zámky a kľúče, ale ako to už býva, ich prekonanie nerobilo skúseným zlodejom problémy. Vymyslené boli rôzne ďalšie finty, ktoré majú za úlohu slúžiť ako ochrana automobilu - spočiatku hlavne mechanické, neskôr elektronické, tzv. autoalarmy, ktoré dostávajú v poslednej dobe prednosť, prípadne sa vo vozidle kombinujú.

 

NAJJEDNODUCHŠIA OCHRANA AUTOMOBILU JE AUTOALARM 

V posledných rokoch sa vyvinulo niekoľko kategórií autoalarmov. Najjednoduchšia ochrana automobilu je jednocestný autoalarm, ktorý má spravidla snímanie dverí, kapoty, kufra, otrasový snímač a sirénu. V prípade narušenia niektorého okruhu potom dôjde k aktivácii sirény a zablokovaniu štartovania. Dvojcestné autoalarmy navyše s majiteľom auta komunikujú cez PAGER a tak aj keď sirénu nepočuje, vie že sa s jeho autom niečo deje.Ďalšou samostatnou kategóriou sú tzv. GSM/GPS autoalarmy, ktoré komunikujú cez GSM sieť priamo na mobilný telefón majiteľa vozidla. Ten má presné informácie o tom čo sa s vozidlom deje, jeho presná poloha je neustále aktualizovaná a dokonca môže vozidlo v určitej miere cez príkazové sms ovládať, prípadne hovoriť do interiéru vozidla.

 

picture037
 

 


Zdroj: www.sdeleni.idnes.cz, www.autoalarmy.sk

Autoplatz na Facebooku

Permanentmark

Zlodeji áut na Slovensku odcudzia ročne približne 10.000 motorových vozidiel. Proti ich metódam, ktoré sú čoraz dokonalejšie, sa skoro nedá ani bojovať. Na zvuk autoalarmov väčšina ľudí už ani nereaguje, pričom v obchodoch predávané typy experti na tieto zločiny dokonale poznajú a zneškodnia behom pár sekúnd.

Čítať ďalej...

Autoalarm

Mnohí z nás to už zažili. Chceme odísť, prídeme k autu a zistíme, že sme mali "nepozvanú návštevu". Pokiaľ máme šťastie. Pokiaľ nie, môžeme nájsť už len prázdne parkovacie miesto. V dnešnej dobe je autoalarm slúžiaci ako ochrana automobilu nutnosťou.

Čítať ďalej...

Autoelektrika

Aj takto môže vyzerať elektrická kabeláž vo Vašom aute.

Čítať ďalej...